22. Mulgi Rattamaratoni võit läks Lätti, naistest oli parim Uibokand

22. Mulgi maratoni võitja_M

Bosch Eesti Maastikurattasarja esimese etapi, 22. Mulgi Rattaramaratoni XXL-sõidu võitsid Oskars Muiznieks ja Janelle Uibokand. Põhisõidul võidutsesid Kirill Tarassov ja Laura Lepasalu. Laupäevane päikeseline ilm tõi Viljandimaale üle 1000 rattasõbra.

75 km pikkune XXL-sõidu finišijoone ületas esimesena Oskars Muiznieks (DTG-MySport) ajaga 03:11.28, teisena tema tiimikaaslane Lauris Purnins (DTG-MySport) ajaga 03:13.08 ning kolmandana Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 03:13.22.

Võidustrateegiaks oli Oskars Muiznieksil oma kiire tempo hoidmine. „Kuna ma väga hästi rada ei teadnud, siis jälgisin, mida eestlased teevad. Ei oodanud, et rada nii raske on ja et seda üle kolme tunni sõidan, seega lõpupoole oli juba päris keeruline oma kiiret tempot hoida,“ sõnas Muiznieks, lisades, et rada oli väga põnev ning proovib ka teistel Bosch Eesti Maastikurattasarja maratonidel osaleda.

Naistest võitis XXL-sõidu Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 03:55.05, talle järgnes Maris Lillep (Redbike Naised) ajaga 04:11.50 ning kolmandaks tuli Merilin Metsalu (Hawaii Express) ajaga 04:15.09.

„Võit tuli suure vaevaga. Rada oli raske ja käed olid kogu aeg tööd täis. Eks näis, kuidas hooaeg läheb, aga tore oleks ikka üldvõit ka see aasta saada,“ sõnas Uibokand.

Meeste 50 km põhisõidu võidukohale sõitis end Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 01:49.07, teiseks tuli Imre Ojavere (CCRM) ajaga 01:51.05 ja kolmandana ületas finišijoone Taavi Kannimäe (Team Antsla) ajaga 01:51.17.

Naiste 50 km põhisõidu esikoha haaras endale Laura Lepasalu (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:04.21, teisele kohale sõitis end Mari Kruuser (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:10.05 ja kolmandale Annabrit Prants ajaga (Spordipartner Racing Girls) 02:17.56.

21 km poolmaratoni võitsid Henri Treimuth (Viljandi Rattaklubi) ajaga 44.08 ja Lauren Pohl ajaga 48.38. Lisaks toimusid tillu- ja lastesõidud, kus nautis rattasõitu ligi 125 last.

Bosch Eesti Maastikurattasarja teine etapp peetakse juba kahe nädala pärast, 21. mail, mil toimub 24. Rõuge Rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X