22-aastane Evenepoel võitis oma profikarjääri kaheksanda velotuuri

Remco Evenepoel

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) võitis aastase vaheaja järel teist korda Portugalis peetud Algarve velotuuri (UCI 2.Pro). 22-aastase belglase jaoks oli tegemist juba kaheksanda mitmepäevasõidu üldvõiduga.

Evenepoelile kindlustas viieetapilisel velotuuril üldvõidu tugev temposõit, kui ta võitis 32,2-kilomeetrisel võistlusel lähimat jälitajat Stefan Küngi (Groupama-FDJ) ligi minutiga. Mitmepäevasõidu kokkuvõttes järgnesid Evenepoelile Brandon McNulty (UAE Team Emirates; +1.17) ja Daniel Felipe Martinez (Ineos Grenadiers; +1.21).

„Imeline tunne on meeskonnale võita järjekordne velotuuri tiitel, olen väga õnnelik peale sellist rasket võistlusnädalat,“ avaldas Evenepoel. „Kogu meeskond tegi ennastohverdavalt tööd ja ma tahan tänada neid selle eest. Viimasel etapil üritasid konkurendid mind maha raputada, aga mul olid väga head jalad. Kui teised viimasel 200 meetril sprintisid, siis ma võtsin omale aega veidi seda võitu tähistada.“

Evenepoeli järgmiseks võistluseks on Tirreno – Adriatico velotuur.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X