22-aastane belglane teenis Hispaanias karjääri 23. profivõidu

volta-a-la-comunitat-valenciana-stage-1-finish

Hispaanias alanud viiepäevasel velotuuril Volta a la Comunitat Valenciana (UCI 2.Pro) alustas võidukalt 22-aastane belglane Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

Velotuuri 166,7-kilomeetrisel avaetapil tuli ratturitel sõita 2900 tõusumeetrit. Etapi lõputõusul, millel 4,6 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 6,9, otsustas Evenepoel rünnata ning keegi tema tempoga kaasas püsida ei suutnud. Nii teenis 22-aastane belglane oma profikarjääri 23. võidu.

16 sekundit hiljem jõudis finišisse Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe) ja 31 sekundit Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers). Movistari ratturid näitasid päeva jooksul initsiatiivi jooksikute grupi püüdmisel. Selle tulemusel sai Enric Mas (+0.32) neljanda ja Alejandro Valverde (+0.32) seitsmenda koha. Ühtki eestlast sellel velotuuril ei osale.

Neljapäeval sõidavad ratturid 171,5 kilomeetrit Betera linnast Torrenti.

Foto: BettiniPhoto

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X