22-aastane belglane teenis Hispaanias karjääri 23. profivõidu

Hispaanias alanud viiepäevasel velotuuril Volta a la Comunitat Valenciana (UCI 2.Pro) alustas võidukalt 22-aastane belglane Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

Velotuuri 166,7-kilomeetrisel avaetapil tuli ratturitel sõita 2900 tõusumeetrit. Etapi lõputõusul, millel 4,6 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 6,9, otsustas Evenepoel rünnata ning keegi tema tempoga kaasas püsida ei suutnud. Nii teenis 22-aastane belglane oma profikarjääri 23. võidu.

16 sekundit hiljem jõudis finišisse Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe) ja 31 sekundit Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers). Movistari ratturid näitasid päeva jooksul initsiatiivi jooksikute grupi püüdmisel. Selle tulemusel sai Enric Mas (+0.32) neljanda ja Alejandro Valverde (+0.32) seitsmenda koha. Ühtki eestlast sellel velotuuril ei osale.

Neljapäeval sõidavad ratturid 171,5 kilomeetrit Betera linnast Torrenti.