21. novembril algab BMX krossi talvise karikasarja kümnes hooaeg

velokarikas21_plakat

21.-22. novembril sõidetakse Tartu linna BMX krossi talviste karikavõistluste esimene etapp. Sari on pika traditsiooniga, toimub juba kümnendat aastat. Tänavu on aga muutunud võistluspaik.

Esmakordselt peetakse võistlus Veeriku linnaosas, kus asub vastvalminud uus BMX hall, mis kuulub spordiklubile Velo.

Etappe on kokku viis ja need toimuvad järjest viiel kuul nädalavahetustel. Laupäeval sõidab iga võistleja kolm sõitu üksinda, võisteldes stopperiga. Ajasõitude paremusjärjestuse põhjal moodustatakse pühapäeval kolm alagruppi, kus kolm võistlejat sõidavad üksteise vastu kolm korda. Iga alagrupi parim pääseb A-finaali heitlema 1.-3. kohale, teine B-finaali (4.-6. koht) ja kolmas C-finaali (7.-9. koht).

Laupäeviti algavad treeningud kuni 12-aastastele kell 11 ja võistlussõidud kell 12. Võistlejaid, kes on sündinud aastal 2008 või varem, oodatakse pärastlõunal. Nende treeningud algavad kell 14.30 ja võistlus kell 15.30.

Pühapäeviti on nooremate võistlus kell 11 (treening 10) ja suuremate võistlus kell 14 (treening 13).

Karikasarja üldarvestuses lähevad arvesse vaid nende võistlejate tulemused, kes stardivad etapi mõlemal päeval.

“BMX krossirada on tehtud uuel ja kõrgemal tasemel ning on arvestatud võimalikult palju välitingimustega võimalikult sarnaste tingimuste loomiseks,” kirjeldatakse võistluspaika Eesti Jalgratturite Liidu artiklis. “Rada on valmistatud puidust, mis on hästi hooldatav ja sisetingimusi arvesse võttes lastele kõige tervislikum lahendus.”

Koos esimese etapi võitjatega saavad autasud kätte ka BMX talvesarja eelmise, 9. hooaja parimad.

“Eelmise hooaja paremusjärjestus selgitatakse nelja etapi tulemuste põhjal,” ütleb sarja korraldaja, Velo klubi juht Jaan Veeranna. Teatavasti jäi kevadel finaaletapp seoses koroonapandeemiaga ära.

Veeranna on optimistlik, et seekordse võistlusega ei kaasne piiranguid, nagu näiteks vajadus hoida pealtvaatajad BMX hallist eemal. Sarja etappide jälgimine on pealtvaatajatele tasuta.

Võistlussõite kannab üle ka spordiklubi Velo veebileht facebookis. Tulemused ilmuvad reaalajas veebilehel bmx.pani.ee

Võistlejate eelregistreerimine igale etapile toimub kolm tööpäeva enne etapi algust aadressil taive.seire@gmail.com.

Tartu BMX talvekarikasarja toimumisajad:

I etapp    – 21.-22. november

II etapp   – 12.-13. detsember

III etapp  – 16.-17. jaanuar

IV etapp  – 13.-14. veebruar

V etapp   – 13.-14. märts

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X