21. Mulgi Rattamaratoni parimad olid Martin Loo ja Janelle Uibokand

resize

Üle 900 ratturi Viljandisse toonud 21. Mulgi Rattamaratoni põhisõidu parimad olid laupäeval Martin Loo ja Janelle Uibokand.

Eesti maastikurattasarja kolmanda etapi, 21. Mulgi Rattamaratoni 50 km põhisõidu esikoha haaras endale meestest Martin Loo (Redbike Team I) ajaga 1:41.13. Teisena ületas finišijoone Josten Vaidem (Fixus) ajaga 1:41:20 ja kolmandaks tuli seekord Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:46.00.

“Tuli ikkagi kõige kiiremini sõita,” kirjeldas võiduvalemit Loo. “Ühel põhirivaalil Gerdil [Jõeäärel] oli kohe alguses tehniline probleem, kui tal rehv katki läks. Sealt edasi sõitsime ülejäänud sõidu koos Josteniga [Vaidemiga], kes oli väga tugev. Lõpplahendus jäi viimase tõusu peale – seal tuli kõik välja panna, mis veel endas oli. Õnneks olin temast natuke tugevam ja võitsin.”

Naiste põhisõidu võidukohale sõitis end Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 1:55.49. Tema järel Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 2:00.09 ja kolmandaks tuli Liisa Ehrberg (Velohunt ProTeam) ajaga 2:00.24.

“Rada raputas kohati ikka korralikult, kuid muidu oli väga põnev. Kihutamist ikka oli. Kuna rattasõit on tehnikasport, siis iial ei või teada, millal endal järsku jaks otsa saab, seega pole ma kunagi kindel mitte üheski oma positsioonis, kui finišijoon ületatud saab,” ütles Uibokand.

21 km poolmaratoni võitsid Riko Tammepuu (42.38) ja Maribel Rannala (47.21). Lisaks toimusid ka tillu- ja lastesõidud.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse järgmisel laupäeval, 24. juulil, mil toimub 23. Rõuge Rattamaraton, kus toimuvad ka Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis.

21. Mulgi Rattamaraton. Autor/allikas: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X