21-aastane sloveen pälvis esimese Touri etapivõidu, Roglic kerkis liidriks

france

Tour de France’i üheksanda etapi (Pau-Laruns; 153 km) võitis sloveen Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates), kes näitas hämmastavat jõudemonstratsiooni samuti päev varem.

Viiemehelises finišiheitluses pälvis teise koha võitja kaasmaalane Primož Roglic (Team Jumbo-Vismo) ja kolmanda koha šveitslane Marc Hirschi (Team Sunweb). Seejuures ründas Hirchi üksinda 80 kilomeetrit enne finišit Col de la Hourcere tõusul ning šveitslane püüti kinni vaid 1,6 kilomeetrit enne lõpujoont. Hirschi võit oleks Šveitsile palju tähendanud, kuna viimati võitis Tour de France’il nende riigi rattur kaheksa aastat tagasi. Toona teenis esikoha Fabian Cancellara.

Koos esimestega jõudsid finišisse veel Egan Bernal (Team Ineos) ja Mikel Landa (Bahrain – McLaren). Tuuri üldliider Adam Yates (Mitchelton-Scott) jäi esimestest maha Col de Marie Blanque tõusul ning lõpetas 54 sekundiga võitja selja taga. See tähendab, et velotuuri uueks liidriks kerkis Roglic, kellele Bernal kaotab 21 ja Martin Guillaume (Cofidis) 28 sekundiga. Yates (+1.02) langes kaheksandale positsioonile, etapi võitnud Pogacar (+0.44) on seitsmes.

Esmaspäeval ootab rattureid ees puhkepäev ning teisipäeval on sprinteritel võimalus taas etapivõitu püüda.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X