21-aastane Pieterse võitis kolmanda MK-etapi, Lõiv 16.

Itaalias Val di Soles lõppenud maastikuratturite maailma karika sarja neljandal etapil pälvis naiste olümpiakrossis tänavu juba kolmanda võidu 21-aastane hollandlanna Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck). Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) sai 16. koha.

Reedesl lühirajasõidus napilt teise kohaga leppima pidanud Pieterse pani olümpiakrossis oma paremuse maksma veenva eduga. Ta edestas teiseks tulnud itaallannat Martina Bertat (Santa Cruz Rockshox Pro Team) 52 sekundiga ja kolmandana finišeerinud austraallannat Rebecca Hendersoni (Primaflor Mondraker Genuins Racing Team) ühe minutiga. 16. positsioonil lõpetanud Lõiv kaotas võitjale nelja minuti ja 32 sekundiga.

„Kuna nädal on olnud väga raske, siis ei tahtnud enne starti isegi väga sooja teha. Õnneks oli ilm kuum ja tegi lihase ise soojaks,“ avaldas Lõiv võistluse järel. „Sõit oli väga närviline ja palju oli sagimist. Esimesel ringil jooksin korduvalt. Teisel ja kolmandal ringil sain omas tempos sõita ja siis edasi hakkas igasugu jama juhtuma. Alguses sõitis Linda (Indegrand – toim.) mulle külje pealt sisse ja oleksin seetõttu peaaegu kukkunud. Õnneks sain läbi ime selle situatsiooni päästetud. Viimasel ringil tegin ise veel kaks suurt viga, kui oleksin üle pea pannud. Pidin maha tulema ja jooksma. Lõpus tuli veel kett maha ja enam polnud midagi teha ehk üritasin joosta ja tõugata ratast kuni finišini ning kaotasin 2-3 kohta lisaks. Kokkuvõttes oli mentaalselt raske sõit.“

Meeste võistlusel pälvis esikoha Šveitsi rattalegend Nino Schurter (Scott-Sram MTB Racing Team; 1:20.22), jättes selja taha kaasmaalase Mathias Flückigeri (Thömus Maxon; +0.26) ja rumeenlase Vlad Dascalu (Trek Factory Racing XC; +0.38). Kirill Tarassov (Trey Trek Team) sai kirja 97. tulemuse.

Kuni 23-aastaste meeste hulgas jõudsid kolme parema hulka kanadalane Carter Woods (Giant Factory Off-road Team – XC; 1:08.57), prantslane Adrien Boichis (Trinity Racing MTB; +0.31) ja ameeriklane Riley Amos (Trek Factory Racing XC; +0.45). Joosep Mesi (Trey Trek Team) lõpetas võistluse 105. kohal.

MK-sarja üldarvestuses hoiab peale nelja etappi eliitnaiste konkurentsis 1096 punktiga liidripositsiooni Puck Pieterse. Talle järgnevad prantslanna Pauline Ferrand Prevot (800 punkti) ja austerlanna Laura Stigger (690). Lõiv hoiab 18. positsiooni, olles kogunud 368 punkti. Eliitmeeste pingereas on esimene Schurter (848), teine prantslane Jordan Sarrou (726) ja kolmas Lõuna-Aafrika Vabariigi rattur Alan Hatherly (721).

Maastikuratturie MK-sarja viies etapp peetakse 24.-27. augustini Andorras.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.