2023. aasta Tour de France algab Baskimaalt

FKCsl6SXIAU1J57

Kui tänavu algab Tour de France Taanist, siis 2023. aastal algab jalgrattaspordimaailma suvine suursündmus Põhja-Hispaaniast Baskimaalt.

Baskimaal sõidetakse kolm etappi, millest esimesed kaks võivad oma järskude tõusudega mängida olulist rolli ka kokkuvõtte peale sõitjate jaoks. Kolmas etapp, mis algab Baskimaalt, kuid lõpeb Prantsusmaal, on sprinterite pärusmaa.

„Baskimaal austatakse jalgrattasporti juba väga-väga pikka aega. Meie eesmärk on võõrustada Tour de France’i, et piirkond muutuks veelgi atraktiivsemaks. Me paneme kogu oma südame ja hinge sellesse, et võõrustada väärikalt 110. Tour de France’i,“ ütles Baskimaa valituse president Inigo Urkullu Renteria.

Tour de France on varemgi Baskimaad külastanud. Esimest korda juba 1949. aastal ning viimati 2018. aastal, kui seal sõideti temposõit.

Foto: Le tour de France/Twitter

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X