2022. aasta MM toimub maailma teises otsas

2022. aasta maanteesõidu maailmameistrivõistlused toimuvad Austraalia linnas Wollongongis. Vanuseklassidest on grupi- ja temposõidus esindatud U19, U23, naiste ja meeste eliit ning uus sõit riikide segavõistkondadele.

Korraldajad loodavad, et kaheksa päeva vältavate võistluste ajal jälgib televiisori vahendusel üritust 200 miljonit inimest, kohale tuleb rohkem kui 300 000 pealtvaatajat ja 500 ajakirjanikku. Starti tuleb eelduste kohaselt üle tuhande võistleja rohkem kui 50-st riigist. Tiitlivõistlus toob prognoosi kohaselt piirkonnale majanduslikku tulu 94 miljonit Austraalia dollarit.

See on teine kord, kui Austraalia võõrustab maailmameistrivõistlusi – 2010. aastal oli korraldajaks Geelong. 2019. aastal toimub MM Yorkshire’is (Inglismaa), 2020. Vaud’ ja Valais’ regioonis (Šveits) ning 2021. aastal Flandria piirkonnas (Belgia). Samuti on teada, et 2024. aasta MM toimub Šveitsi saksakeelsetes kantonites koos pararatta tiitlivõistlusega.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X