20-aastane belglane tõusis Burgose velotuuril liidriks, Laas 138.

Eesti jalgrattur Martin Laas (Bora-Hansgrohe) sai 42. Burgose velotuuri (2.Pro) kolmandal etapil (Sargentes de la Lora – Picon Blanco; 150 km) 138. koha ning jätkab samal positsioonil ka mitmepäevasõidu kokkuvõttes.

Picon Blanco tõusu otsas, millel pikkust 8,5 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 8,9, pälvis esikoha 20-aastane Belgia tulevikulootus Remco Evenepoel (Deceuninck-QuickStep), edestades 18 sekundiga George Benetti (Team Jumbo-Visma) ja 32 sekundiga Mikel Landat (Bahrain – McLaren). Liidrisärgis sõitnud Laasi klubikaaslane Felix Grossschartne sai etapil 52. koha, jäädes võitjast maha üheksa minuti ja 27 sekundiga. Laas kaotas Evenepoelile 30 minuti ja 15 sekundiga ning sai 138. koha.

“Viimastel kilomeetritel oli väga tuuline ja seetõttu oli lõpukilomeeter eriti raske. Samas olid kõigile samad tingimused. Ilma oma meeskonna toeta poleks ma suutnud täna võita. Nad aitasid mind terve päeva, seega oli minu töö neile kuidagi selle eest tasuda,” rääkis Evenepoel finišis.

Allikas: sport.err.ee