19-aastane tšehh pälvis AÜE velotuuril karjääri esimese profivõidu, Taaramäe lõpetas peagrupis

Mathias Vacek

Araabia Ühenemiraatide velotuuri (2.UWT) kuuendal etapil saatis edu jooksikuid ning karjääri suurima võidu teenis 19-aastane tšehh Mathias Vacek (Gazprom-RusVelo). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas sõidu peagrupis.

Vacek kuulus kuueliikmelisse jooksikute gruppi, kus oli kolm Gazprom-RusVelo meeskonna sõitjat. 19-aastane ja teist aastat profikarussellis sõitev tšehh näitas lõpus teravaimat jalga, edestades prantslast Paul Lapeirat (AG2R Citroen Team) ja venelast Dmitri Strahhovi (Gazprom-RusVelo).

15 sekundit hiljem finišeerinud peagrupis oli parim belglane Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), kellele järgnesid hollandlane Dylan Groenewegen (Team BikeExchange – Jayco) ja sakslane Pascal Ackermann (UAE Team Emirates). Taaramäe ületas lõpujoone 84. positsioonil.

„Ma ei suuda seda siiamaani uskuda,“ ei jõudnud võit Vacekile kohale. „Ma olen alles 19-aastane ja World Touri velotuuril etapivõit tähendab mu jaoks väga palju. Arvasin, et liitun jooksikutega ja vaatan, mis saab. Tahtsime lihtsalt sprinterite särki tiimikaaslasele Strahhovile teenida. Meil oli väga väike vahe ja me pingutasime kõvasti. Uskumatu, et ma lõpus sprindi võitsin.“

Kokkuvõttes suuri muutusi ei toimunud. Liidripositsioonil jätkab Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellele järgnevad Filippo Ganna (Ineos Grenadiers; +0.04) ja Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe; +0.14). Taaramäe hoiab 28. kohta.

Velotuuri viimasel etapil on kavas 148 kilomeetrit ning finiš on 11-kilomeetrise Jebel Hafeeti tõusu otsas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X