18-aastane Aidi Gerde Tuisk krooniti Eesti naiste grupisõidu meistriks

Keilas toimunud maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel krooniti naiste klassis esmakordselt võitjaks alles juunioride klassi kuuluv 18-aastane Aidi Gerde Tuisk (CFC).

Naistel tuli tänavu sõita kaks 31,8-kilomeetrist ringi ehk kokku 63,6 kilomeetrit. Tuulevaikuses sõidetud esimesel ringil oli grupp aktiivne. Eest pääsesid väikese vahega Sille Puhu (Hawaii Express) ja Elina Tasane (Viljandi rattaklubi). Jooksikutel ei lastud aga kaugele minna ning üsna pea aitasid favoriidid Mae Lang (TÜASK) ja Janelle Uibokand (Peloton) duo tagasi peagruppi tuua. Ainsa Eesti eliitklassi kuuluva naisratturina välisklubis sõitev Lang oli terve võistluse väga aktiivne, kuid ükski äraminekukatse vilja ei kandnud. Head sõiduvaistu näitasid üles ka Viljandi rattaklubi ratturid, kuid seekord jäi veel puudu heast õnnest ja jõust.

Teisel ringil hakati üksteist rohkem jälgima ning seeläbi kukkus ka keskmine kiirus. Sprinterid said finišiks hinge tõmmata, kuid kuus kilomeetrit enne lõpujoont otsustas oma liigutuse teha temposõidus hõbemedali pälvinud Mathilde Manuela Nigul (CFC). Samuti hea sprindivõimekusega tuntud rattur otsustas seekord mängida teiste kaartide peale, kuid ka tema saadi paari kilomeetriga kätte. Seejärel põgenes peagrupist Merili Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased), kes pakkus peagrupile närvikõdi mitu korda ka varasemas sõidufaasis. Sirvel tekitas pealtvaatajates põnevust viimase kurvini, hoides peagrupi ees väikest vahet. Tema võidulootused kustutas varasemalt kahel korral Eesti meistriks kroonitud Kelly Kalm (CFC), kes ta paarsada meetrit enne finišit kätte sai. Enne lõpujoont lipsas Kalmust veel mööda klubikaaslane Tuisk, kes krooniti esmakordselt täiskasvanute klassis Eesti meistriks. Tuisk tegi Eesti naiste rattaspordis ajalugu, sest kuigi ka varasematel aastatel on naisjuuniorid jõudnud eliitklassis pjedestaalile, siis võita ei ole noorratturil siiani õnnestunud.

Pronksmedali võitis üllatuslikult Viimsi Sport klubi rattur Birgit Tito. Juunioride klassis hõbeda pälvinud Tasane sai neljanda, Lang viienda ja Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi) kuuenda koha. Sirvel sai lõpuks üheksanda ja Nigul 13. koha.