EESTI MEISTRID 2020 OLÜMPIAKROSSIS ON PEETER PRUUS JA JANIKA LÕIV

Adam_Illingworth-20200712_EM-XCO-IMB_6878-Web

Täna toimusid Lõuna-Eestis Lähte maalilistel maastikel Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis. Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks Peeter Pruus (TORPADO SÜDTIROL MTB PRO TEAM) ajaga 01:24:25, teine oli Martin Loo (TRINX FACTORY TEAM) ja pronksile sõitis ennast MU vanuseklassi kuuluv Markus Pajur (TARTU2024/BALTICCHAINCYCLING.COM). Tänane päev oli üsna märgiline, sest Martin Loo oli Eesti meister olümpiakrossi distsipliinis viimased kümme aastat.

„Tänane sõit oli väga põnev. Pajur pani kohe alguses tempoga minema, esimesed kaks ringi oli ees, Loo üritas teda kolmandal ringil laskumiste peal rünnata ja saigi eest ära, aga me saime Pajuriga Loole ikka sappa. Kui umbes kolm ringi oli lõpuni jäänud, siis läksin ise tempoga peale. Pajur oli mu taga, aga jättis vahe sisse ja Loo ei saanud kohe temast mööda, aga mõne aja pärast see siiski õnnestus. Siis olin mina koguaeg ees ja üritasin oma tempoga sõita, Loo ega Pajur ei üritanud minust mööda sõita. Ühes lõpukurvis olin ma kiirem kui Loo, mul oli parem pidamine, seal ma survestasin ja peale seda tuli kohe tõus, kus hoidsin tugevalt tempot. Loo ei läinud ka joogipunktis minust mööda. Ühes viimases kurvis Loo eksis ja kukkus, siis oli veel ca 1 km lõpuni sõita ja sealt panin ise lõpuni. Ilmselt loobus Loo peale seda kukkumist ära ja lasi jala sirgu. Üritasin ise mitte eksida ja lõpuks ometi peale kõiki neid aastaid sain meistrikulla enda kaela, olen väga rahulolev,“ võttis Pruus päeva kokku.

Naistest tegi kulda väärt sõidu Janika Lõiv (HAWAII EXPRESS) ajaga 01:23:07, hõbedatüdruk oli täna Mari-Liis Mõttus Haanja Rattaklubist ja pronksi sai kaela Kätlin Kukk (KALEVI JALGRATTAKOOL).

„Mul on hea meel tänase meistritiitli üle. Konkurendid pakkusid kõva lahingu. Kuna sain ise ees tempot valida vastavalt oma enesetundele, sõitsin sõidu esimese poole tagasihoidlikumalt. Peale poole võistlusmaa läbimist õnnestus Mari-Liisiga väike vahe sisse saada. Seejärel hoidsin oma tempot ja proovisin vahet kasvatada, mis ka õnnestus. Raja suhteliselt järsud ja lühikesed tõusud ei soosinud mind, sest olen pisike. Kuid suutsin õnneks siiski oma meistritiitlit kaitsta,“ kommenteeris maailma esikümnikusse kuuluv Janika Lõiv tänast võistluspäeva.

M16 esikolmik: I Frank Aron Ragilo (KALEVI JALGRATTAKOOL), II Romet Pajur (CFC SPORDIKLUBI), III Lauri Tamm (KALEVI JALGRATTAKOOL)

MSen5-7 esikolmik: I Toomas Viigipuu MSen5 (VELO), II Toomas Tuuna MSen6 (RAKVERE RATTAKLUBI SIPLASED), III Peeter Tarvis MSen5 (RAPLAMAA RATTAKLUBI KOMO)

MSen2-4/MSport esikolmik: I Toomas Lepin MSen2, II Argo Rohtmets MSen1 (VOOREMAA CENTRUM/RATTABAAS), III Martin Parv MSport (RAPLAMAA RATTAKLUBI KOMO)

Tulemused on üleval SIIN  

Fotol. Vasakult Martin Loo, Peeter Pruus, Markus Pajur.

Fotograaf: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X