15. Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni võitsid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand

võitja-finiš

Pühapäeval, 27. septembril toimus Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskuse metsaradadel Sportland Kõrvemaa Nelikürituste viimane etapp – rattamaraton, mis leidis tänavu aset juba 15. korda. Pikkade traditsioonidega võistluse 45km põhisõidu võitis meestest sellel aastal Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 01:28:33, kohe tema järel tulid tulise võitlusega Peeter Tarvis (Raplamaa rattaklubi KOMO) ajaga 01:28:39 ja Josten Vaidem (Fixus), kellel jäi teise koha medalist puudu kõigest 1 sekund. Teise ja kolmanda koha medalid selgitati fotofiniši abil. Naistest tuli esimesele kohale Janelle Uibokand (Sportland Team) ajaga 01:36:49 ja teise koha sai Merili Sirvel (RR Siplased) ajaga 01:39:51. Neile järgnes Merilin Metsalu ajaga 01:42:43. Kõik võistlejad olid ühel meelel, et rada oli küll küllaltki mägine, kuid sügisvärvides mets ja soe temperatuur lihtsustasid sõitmist.

Tänavu aasta osales Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil kokku 600 inimest, kellest 150 olid nooruid, kes said end proovile panna Mesikäpa laste- ja noortesõitudel. Tegemist oli Kõrvemaa maastikurajaga, mis tähendas, et võistlejad said osaliselt sõita nii kõvakattega matkarajal, kruusateel kui ka laudteel.

“Rada oli mõnus ja õnneks kuiv ehk õnneks sel aastal sopaseks ei saanudki. Võita on ikka väga lahe ja tunne on hea! Eriti pärast eelmist aastat, mil starti ei jõudnudki, sest vahetult enne starti ilmnesid rattal tehnilised viperdused.“ lausus Gert Jõeäär, kes osales Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil neljandat korda ja on tänaseks rattasõiduga tegelenud juba 20 aastat.

Mari Hütsi, Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni peakorraldaja, sõnul on selle ürituse toimumise aeg ja koht sujunud ka algupärasega võrreldes plaanipäraselt. Vastavalt olukorrale, kus palju üritusi toimub sel aastal virtuaalselt, oldi ka Kõrvemaa kohapealt valmis muudatusteks, ent otsest vajadust seda rakendada sellegipoolest ei olnud. Küll aga olid inimesed kohapeal ettevaatlikumad ning võimalus hoida distantsi oli kõigil olemas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X