15-kordsele USA cyclo-crossi meistrile määrati võistluskeeld

147472319_139736141306450_1502129096611964989_n

Ameerika Ühendriikide antidopingu agentuur määras cyclo-crossi sõitjale Katie Comptonile nelja aasta pikkuse võistluskeelu, kuna tema võistlusväliselt antud dopinguproovist leiti anaboolseid steroide.

Võistluskeeld hakkab kehtima tagasiulatuvalt 16. septembrist 2020, mil Compton positiivse proovi andis. 42-aastane ameeriklanna plaanis karjäärile esialgu joone alla tõmmata järgmise aasta jaanuaris Arkansases peetavatel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel.

“See uudis tõi kurbuse ja südamevalu ning kõige hullema võimaliku viisi, kuidas lõpetada oma ratturikarjäär,” avaldas Compton. “Ma olen alati olnud puhas sportlane ja uhke selle üle, mida ma olen puhtalt võisteldes saavutanud. Ma olen alati olnud väga ettevaatlik kõige suhtes, mida tarbin, eriti kuna ma olen viimastel aastatel tegelenud paljude tervisemuredega.”

Compton lisab, et esimesel testimisel 2020. aastal teavitati teda, et dopinguproov oli negatiivne, kuid 2021. aasta veebruaris otsustati kordusanalüüs teha, mis enam nii häid uudiseid ei toonud.

Compton on neljadel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel tulnud teisele ja korra kolmandale kohale. Ühtlasi on ta 15-kordne USA meister.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X