15-aastane Eesti rattaneiu liitus Taani klubi noorteprogrammiga

15

2014. ja 2015. aastal UCI rattaklubide seltskonda kuulunud Taani naiskond alustas tänavu uut projekti, kuhu kaasas U-17 vanuseklassi kuuluvaid andekaid neiusid. Nende hulgas pedaalib ka Eesti omavanuste grupisõidu meister Elisabeth Ebras.

Profikarussellilt maha hüpates hakkas Team Rytger tegelema juunioride klassis sõitvate tüdrukutega, kuna töötamine noorte sõitjatega tundus naiskonna mänedžerile mõistlikuma ideena. Selleks, et anda veelgi noorematele ratturitele võimalus jõuda maailma tippu, lõi Taani naiskond tänavu grupi ka kuni 17-aastastele neidudele. Uus ettevõtmine on naiste rattaspordis esimeste seas.

“Anname tüdrukutele nii Taanist kui ka mujalt Euroopast võimaluse areneda ja valmistame neid ette tulevasteks hooaegadeks. Läbi struktureeritud süsteemi võiks neil olla lihtsam välja jõuda maailma tippu,” ütles naiskonna mänedžer Morten Ravnkilde Taani meediale.

Kuni 17-aastastele tüdrukutele mõeldud programmile on toetajad olemas järgmiseks kolmeks aastaks. “Projekti eesmärk on saada veelgi rohkem noori sõitjaid naiskonda, et säilitada nende huvi rattasõidu vastu. Selline konseptsioon annab neile kindluse, et tippsporti välja jõudmine on reaalne,” jätkas Ravnkilde.

Lisaks Ebrasele pedaalivad U-17 naiskonnas rootslanna Mirande Helberg ning taanlannad Victoria Ahrenkiel Lund ja Astrid Marie Björn Sörensen. Ravnkilde sõnul on need neli sõitjat omavanuste neidude seas muljet avaldanud ja seepärast kaasatud projekti. “Oleme neid jälginud ning nende tulemused ja areng räägivad enda eest. Nad võiksid hästi hakkama saada ka juunioride klassis,” jätkas Ravnkilde. “Loodame, et nendega koostööd tehes saame nad tulevikus aidata kiiremini profinaiskondadesse.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X